Su arıtma cihazları filtre değişimi yapıyoruz.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değimim Süreleri

Su arıtma cihazı filtreleri özelliklerine göre farklı çeşitlerde bulunur. Her filtre farklı bir arıtma özelliği sunar. Arıtma cihazlarının kalitesini de filtre çeşitliliği belirliyor. Ne kadar ince ayarlı filtre olursa su o kadar kaliteli oluyor.

Filtrelerin ince arıtma olanaklarının olması kaliteli su elde etmek için önemli. Kaliteli suya her zaman sahip olmak için de filtre değişimi yapmak gerekli. Filtrelerin çeşitlerine göre değişim süreleri şöyledir:

  • Membran filtre – 2 yıl,

  • 5 Micron Filtre – 6 ay,

  • Aktif Karbon Filtre – 3-9 ay,

  • Karbon Block Filtre – 6 ay,

  • Post Karbon Filtre – 1 yıl,

  • Minarel Filtre –  12 ile 24 ay arası,

  • Alkali Filtre – 1 ile 1,5 yıl arası,

  • Detox Filtrenin değişim süresi yoktur.

 

 

Filtre Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Filtre değişimi için profesyonel destek almak her zaman daha avantajlıdır. Arıtma teknolojilerinde uzman teknik destek firması tercih ederek filtre değişimini güvenle yapmak mümkün. Su arıtma cihazı filtre fiyatları da kalitesine göre değişiyor. Değişim yapılırken orijinal parça kullanmak çok önemlidir. Arıtma sistemlerindeki filtrelerin fiyat skalasının denen değiştiğini merak ediyorsanız Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatları Neye Göre Değişir, başlıklı yazımızda bu konuya detaylı olarak değinmiştik, okumanızı tavsiye ederiz.

Filtre değişimi mutlaka marka ve modele uygun yeni filtre tercih ederek yapılmalıdır. Donanımın aynı şekilde çalışması için filtrenin uygun olması önemlidir. Su arıtma cihazı aparatları mutlaka orijinal olmalıdır. Yan sanayi aparat kullanmak arıtma kalitesini olumsuz etkiler.

Markaya Göre Filtre Seçimi

Cihazın markası ve modeli filtrenin de nasıl olacağını belirler. Her markanın orijinal filtresi vardır. Ve bu filtreler sadece yetkili servislerde bulunur. Eğer marka ve modele uygun filtre seçilmezse cihaz bozulabilir. Kaliteli arıtma sistemlerindeki filtrelerin orijinal parçayla değiştirilmesi gerekir. Örneğin tezgâh üstü su arıtma cihazları farklı sisteme sahiptir. Buna göre de filtre değişimi yapılır. Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazları başlıklı blog yazımızda bu konuyla ilgili detaylı bilgiler yer alıyor. Cihazın tipi ve kullanım koşulları filtre değişim süreçlerini ve teknik detayları belirler. Teknik desteği yetkili ve su arıtma teknolojilerinde uzman olan firmadan alarak güvenilir arıtma sistemi kalitesini koruyabilirsiniz.

Hemen Arayın 05539779460
× Sipariş Hattı